Kai mama šalia

Šventines akimirkas norisi sustabdyti ir ilgai prisiminti.

Vienas iš tokių momentų – ne provincijos matavimais kuklus, savų ir kviestų saviveiklos mėgėjų bei paaukotais Katauskių kaimo bendruomenės aktyvo ištekliais organizuotas renginys, skirtas Motinos dienai paminėti. Gražiausi žodžiai, dainos ir šokių judesiai balandžio 29 -os dienos pavakarę buvo skirti Katauskių bendruomenės namuose susirinkusioms mamoms. Puikiai papuošta salė, pasitempę saviveiklinio meno puoselėtojai, gėlės, muzika ir puiki nuotaika, vaišių stalas kelioms valandoms prikaustė susirinkusiųjų dėmesį. Tylos minute pagerbėme Ukrainoje žūstančius žmones. Šventę dovanojo Raseinių kultūros centro Ariogaloje mišrus vokalinis ansamblis ,,Radasta“ (vad. R. Aleksejienė), Raseinių KC  Viduklėje moterų šokių kolektyvas ,,L Dance“ (vad. M. Urnežienė), Katauskių moterų vokalinis ansamblis ,,Pienė“ (vad. S. Beniulis), savo kūrybos eiles mamai skaitė Katauskių bendruomenės literatai V. Gaidelis ir A. Miceika, Ukrainos motinoms skirtus S. Nėries posmus skaitė B. Greicienė. Po dainų ir šokių mamų rankose pražydo pavasariniai žiedai iš vaikų ir popietės organizatorių rankų. Bendruomenės pirmininkas padėkojo nuotaikingo koncerto dalyviams, salės puošėjoms  I. Ambrozienei, I. Staponienei, garso operatoriui A. Šiukštai, renginio vedančiajai L. Masaitienei padėkomis ir lauknešėliais. 

Po koncerto dar ilgai prie arbatos puodelio skambėjo dainos, nedrąsiai sukosi poros, klegėjo, juokavo čia susirinkusieji. Tai pirmasis pakankamai skaitlingas žmonių susibūrimas po COVID-19 pandemijos nerimaujant dėl karo Ukrainoje ir sparčiai augančios šalyje infliacijos. Atgimstanti gamta, optimizmas, teisinga pasaulio šalių elgsena ir mūsų darbštumas, manau, sušvelnins negandas, ir vėl kalbėsime  apie gražią pasaulio ir visų mūsų ateitį. 

Oninių šventė Katauskiuose

Raseinių rajono kultūros centro Katauskiuose bendruomenės didžiojoje salėje liepos 24 d. vyko kasmetinis Katauskių kaimo bendruomenės renginys „Šventa Ona – duonos ponia“.

Į šventę atvyko gausus būrys muzikantų ir dainininkų ne tik iš Raseinių bet ir iš kitų rajonų. Savo skambia muzika ir nuotaikingomis dainomis gausiai susirinkusius katauskiškius ir svečius linksmino Pakražančio kultūros centro liaudiška kapela (vadovas Saulius Venckus), Šaukoto kultūros namų kapela „Gomerta“ (vadovas Egidijus Lubickas), Butkiškės kaimo kapela (kultūrinių renginių organizatorė Vilma Augustinavičienė) ir Ramonų kaimo kapela (vadovas Vaidotas Vilkas). Renginį pradėjo ir užbaigė RRKC Katauskiuose moterų šokių kolektyvas „Atgaiva“ (vadovė Laura Balserienė).

Renginyje „Šventa Ona – duonos ponia“ svečiavosi Raseinių rajono meras Andrius Bautronis. O kitaip ir negalėjo būti – meras visa širdimi susijęs su Butkiškės kaimo kapela, joje muzikuoja ir dainuoja. Renginyje taip pat svečiavosi Šiluvos seniūnas Juozas Šlepas, Ramonų bendruomenės pirmininkė Dalytė Raudonienė, Šiluvos bendruomenės pirmininkė Judita Stoškienė, Lyduvėnų bendruomenės pirmininkė Janina Vileikienė ir Katauskių kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Galinaitis – visi tarė sveikinimo žodį renginio organizatoriams ir dalyviams. 

Tarpe kolektyvų pasirodymų buvo paruoštos užduotėlės ir suaugusiems, ir vaikams, kurių metu reikėjo atsakyti į klausimus ar įminti mįsles. Suaugusiems teko užduotis pasakyti, kokį javų ryšulėlį pasirinko, kur pasirinkti javai naudojami ir kokius patiekalus galima iš jų pagaminti. O vaikams teko užduotėlė įminti įvairias mįsles apie duoną.

Žiūrovai visus kolektyvus apdovanojo gausiais plojimais, kartu dainavo, lingavo. Daugelis sukosi šokių sūkuryje. Tiesiog jautėsi, jog žmonės labai išsiilgę renginių ir skambios liaudiškos muzikos.

Renginio „Šventa Ona – duonos ponia“ organizatoriai RRKC Katauskiuose ir Katauskių kaimo bendruomenė dėkoja Raseinių rajono savivaldybei, Raseinių rajono kultūros centrui, Katauskių kaimo bendruomenės nariams ir visiems prisidėjusiems prie šio renginio ruošimo. Taip pat renginio organizatoriai dėkoja fotografui Vytaliui Judickui už renginio garsinimą.

RRKC Katauskiuose 

kultūrinių renginių organizatorė Janina Riukienė

Tekstas: RRKC Katauskiuose kultūrinių renginių organizatorės Janinos Riukienės

Nuotraukos: Sauliaus Beniulio